آموزش دستور Dynamic input استوارسازان

دستور Dynamic input

آموزش دستور Dynamic input (ورودی پویا)

آموزش دستور Dynamic input:

با فعال بودن این ابزار در نوار وضعیت (Status bar)، پارامترهای لازم برای اجرای هر دستور مانند طول و زاویه و مختصات قرارگیری مکان نمای موس در صفحه ترسیم در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و در اصطلاح این ابزار همانند خط فرمان (Command Line) عمل می‌کند و در زیر مکان نمای موس به نمایش در می‌آید.

lمحل قرارگیری دستور Dynamic input استوارسازان

شیوه فعال‌سازی و غیرفعال‌سازی دستور Dynamic input

1- فشار دادن کلید تابعی (F12) از روی کیبورد

2- چپ کلیک بر روی این فرمان در نوار وضعیت

فعالسازی دستور Dynamic input استوارسازان

نکته: پس از فعا‌ل‌سازی دستور Line و با فعال بودن ابزار Dynamic input می‌توان با زدن کلید Tab از روی کیبورد، بین پارامتر طول و زاویه جابه‌جا شد.

نکته: برای وارد شدن به تنظیمات این ابزار فقط کافی است بر روی آیکون آن در نوار وضعیت راست کلیک کنید و گزینه‌ی Setting را انتخاب نمایید و سپس پنجره‌ای تحت عنوان Drafting Setting برای شما ظاهر می‌شود که در ادامه پارامترهای سربرگ Dynamic input در این پنجره که مرتبط با تنظیمات همین ابزار است شرح داده خواهد شد.

نکات مهم دستور Dynamic input استوارسازان

Enable Pointer Input: اگر تیک این گزینه زده باشد (فعال باشد)، مختصات مکان نمای موس به نمایش گذاشته می‌شود.

Enable Dimension Input Where Possible: اگر تیک این گزینه زده باشد (فعال باشد)، اطلاعات مربوط به طول خطوط و زاویه بین دو نقطه به نمایش گذاشته می‌شود.

Dynamic Prompts: اگر هردو تیک این بخش زده باشد (فعال باشد)، برنامه اتوکد تمامی گزارشات و پیغام‌های مربوط به هر دستور را در حین اجرا در صفحه ترسیم در زیر مکان نمای موس به نمایش می‌گذارد.

Drafting Tooltip Appearance: با کلیک کردن بر روی این گزینه کادری برای کاربر ظاهر می‌شود که می‌تواند رنگ (Colors)، اندازه (Size) و میزان شفافیت (Transparency) کادر زیر مکان نمای موس را تغییر دهد.

غیر فعالیازی دستور Dynamic input استوارسازان

یادگیری حرفه‌ای اتوکد

این آموزش بخش خیلی کوچکی از کتاب مرجع آموزش اتوکد می‌باشد، اگر می‌خواهید که بصورت کامل و حرفه‌ای اتوکد را یاد بگیرید بهتون پیشنهاد می‌کنم که با استفاده از دکمه زیر این کتاب را دانلود کنید.

ما در هیچ چیز به جز آموزش اتوکد تخصص نداریم!

منبع مقاله: کتاب آموزش اتوکد

کاری از گروه آموزشی استوارسازان

6 نظر در “دستور Dynamic input

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید